    Vishay Vitramon VJ1210Y823KLJAJ32
    Part No.:
    VJ1210Y823KLJAJ32
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDVJ1210Y823KLJAJ32.pdf
    Description:
    CAP CER 82000 PF 16V X7R 1210 PB
    Capacitance:
    0.082 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    16V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.076" (1.94mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    1. How to order VJ1210Y823KLJAJ32 on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the VJ1210Y823KLJAJ32 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ1210Y823KLJAJ32?
    Image VJ1210Y823KLJAJ32
    Part Number VJ1210Y823KLJAJ32
    Product Status Active
    Capacitance 0.082 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 16V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Package / Case 1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.076" (1.94mm)