    Vishay Vitramon VJ1210Y681JBFAT4X
    Part No.:
    VJ1210Y681JBFAT4X
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDVJ1210Y681JBFAT4X.pdf
    Description:
    CAP CER 680PF 2KV X7R 1210
    Series:
    VJ OMD
    Capacitance:
    680 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    2000V (2kV)
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Open Mode, Soft Termination, High Voltage
    Ratings:
    Applications:
    SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
    Size / Dimension:
    0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.067" (1.70mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    1. How to order VJ1210Y681JBFAT4X on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the VJ1210Y681JBFAT4X price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ1210Y681JBFAT4X?
    Image VJ1210Y681JBFAT4X
    Part Number VJ1210Y681JBFAT4X
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series VJ OMD
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 680 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 2000V (2kV)
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features Open Mode, Soft Termination, High Voltage
    Ratings -
    Applications SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
    Package / Case 1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension 0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)