    Vishay Vitramon VJ1210Y183MLXAJ32
    Part No.:
    VJ1210Y183MLXAJ32
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDVJ1210Y183MLXAJ32.pdf
    Description:
    CAP CER 18000 PF 25V X7R 1210 PB
    Series:
    VJ Pb-Bearing
    Capacitance:
    0.018 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    25V
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Features:
    High Temperature
    Ratings:
    AEC-Q200
    Applications:
    Automotive
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.076" (1.94mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    1. How to order VJ1210Y183MLXAJ32 on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the VJ1210Y183MLXAJ32 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ1210Y183MLXAJ32?
    Image VJ1210Y183MLXAJ32
    Part Number VJ1210Y183MLXAJ32
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series VJ Pb-Bearing
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 0.018 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 25V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Features High Temperature
    Ratings AEC-Q200
    Applications Automotive
    Package / Case 1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.076" (1.94mm)