    Vishay Vitramon VJ1210A472JBCAT4X
    Part No.:
    VJ1210A472JBCAT4X
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDVJ1210A472JBCAT4X.pdf
    Description:
    CAP CER 4700PF 200V NP0 1210
    Series:
    VJ OMD
    Capacitance:
    4700 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    200V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Open Mode, Soft Termination
    Ratings:
    Applications:
    SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
    Size / Dimension:
    0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.067" (1.70mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    1. How to order VJ1210A472JBCAT4X on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the VJ1210A472JBCAT4X price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ1210A472JBCAT4X?
    Image VJ1210A472JBCAT4X
    Part Number VJ1210A472JBCAT4X
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series VJ OMD
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 4700 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 200V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features Open Mode, Soft Termination
    Ratings -
    Applications SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
    Package / Case 1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension 0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)