    Vishay Vitramon VJ1206Y183MLCAJ32
    Part No.:
    VJ1206Y183MLCAJ32
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDVJ1206Y183MLCAJ32.pdf
    Description:
    CAP CER 18000 PF 200V X7R 1206 P
    Capacitance:
    0.018 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    200V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.067" (1.70mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    1. How to order VJ1206Y183MLCAJ32 on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the VJ1206Y183MLCAJ32 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ1206Y183MLCAJ32?
    Image VJ1206Y183MLCAJ32
    Part Number VJ1206Y183MLCAJ32
    Product Status Active
    Capacitance 0.018 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 200V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)