    Vishay Vitramon VJ1206Y123MLCAJ32
    Part No.:
    VJ1206Y123MLCAJ32
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDVJ1206Y123MLCAJ32.pdf
    Description:
    CAP CER 12000 PF 200V X7R 1206 P
    Series:
    VJ Pb-Bearing
    Capacitance:
    0.012 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    200V
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Features:
    High Temperature
    Ratings:
    AEC-Q200
    Applications:
    Automotive
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.067" (1.70mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    1. How to order VJ1206Y123MLCAJ32 on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the VJ1206Y123MLCAJ32 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ1206Y123MLCAJ32?
    Image VJ1206Y123MLCAJ32
    Part Number VJ1206Y123MLCAJ32
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series VJ Pb-Bearing
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 0.012 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 200V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Features High Temperature
    Ratings AEC-Q200
    Applications Automotive
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)