    Vishay Vitramon VJ1111D750GXLQT
    Part No.:
    VJ1111D750GXLQT
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDVJ1111D750GXLQT.pdf
    Capacitance:
    75 pF
    Tolerance:
    ±2%
    Voltage - Rated:
    630V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.102" (2.59mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    1. How to order VJ1111D750GXLQT on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the VJ1111D750GXLQT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ1111D750GXLQT?
    Image VJ1111D750GXLQT
    Part Number VJ1111D750GXLQT
    Product Status Active
    Capacitance 75 pF
    Tolerance ±2%
    Voltage - Rated 630V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 1111 (2828 Metric)
    Size / Dimension 0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.102" (2.59mm)