    Vishay Vitramon VJ1111D300GXGQR
    Part No.:
    VJ1111D300GXGQR
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDVJ1111D300GXGQR.pdf
    Capacitance:
    30 pF
    Tolerance:
    ±2%
    Voltage - Rated:
    1000V (1kV)
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    High Q, Low Loss, High Voltage
    Size / Dimension:
    0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.102" (2.59mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    1. How to order VJ1111D300GXGQR on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the VJ1111D300GXGQR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ1111D300GXGQR?
    Image VJ1111D300GXGQR
    Part Number VJ1111D300GXGQR
    Product Status Active
    Capacitance 30 pF
    Tolerance ±2%
    Voltage - Rated 1000V (1kV)
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features High Q, Low Loss, High Voltage
    Package / Case 1111 (2828 Metric)
    Size / Dimension 0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.102" (2.59mm)