    Vishay Vitramon VJ1111D300GXGAR
    Part No.:
    VJ1111D300GXGAR
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDVJ1111D300GXGAR.pdf
    Capacitance:
    30 pF
    Tolerance:
    ±2%
    Voltage - Rated:
    1000V (1kV)
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.102" (2.59mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    1. How to order VJ1111D300GXGAR on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the VJ1111D300GXGAR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ1111D300GXGAR?
    Image VJ1111D300GXGAR
    Part Number VJ1111D300GXGAR
    Product Status Active
    Capacitance 30 pF
    Tolerance ±2%
    Voltage - Rated 1000V (1kV)
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 1111 (2828 Metric)
    Size / Dimension 0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.102" (2.59mm)