    Vishay Vitramon VJ1111D101GXLQJ
    Part No.:
    VJ1111D101GXLQJ
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDVJ1111D101GXLQJ.pdf
    Capacitance:
    100 pF
    Tolerance:
    ±2%
    Voltage - Rated:
    630V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.102" (2.59mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    1. How to order VJ1111D101GXLQJ on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the VJ1111D101GXLQJ price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ1111D101GXLQJ?
    Image VJ1111D101GXLQJ
    Part Number VJ1111D101GXLQJ
    Product Status Active
    Capacitance 100 pF
    Tolerance ±2%
    Voltage - Rated 630V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 1111 (2828 Metric)
    Size / Dimension 0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.102" (2.59mm)