    Vishay Vitramon VJ1111D101GXLAT
    Part No.:
    VJ1111D101GXLAT
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDVJ1111D101GXLAT.pdf
    Capacitance:
    100 pF
    Tolerance:
    ±2%
    Voltage - Rated:
    630V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.102" (2.59mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    1. How to order VJ1111D101GXLAT on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the VJ1111D101GXLAT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ1111D101GXLAT?
    Image VJ1111D101GXLAT
    Part Number VJ1111D101GXLAT
    Product Status Active
    Capacitance 100 pF
    Tolerance ±2%
    Voltage - Rated 630V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 1111 (2828 Metric)
    Size / Dimension 0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.102" (2.59mm)