V-AN-0SEX-A-R-100.000MHZ.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC |
| Series | V-AN | V-AN | V-AN | V-AN |
| Package/Case | 8-SMD, No Lead | 8-SMD, No Lead | 8-SMD, No Lead | 8-SMD, No Lead |
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray |
| Product Status | Active | Active | Active | Active |
| Base Resonator | Crystal | Crystal | Crystal | Crystal |
| Type | VCXO | VCXO | VCXO | VCXO |
| Frequency | 100 MHz | 100 MHz | 10 MHz | 100 MHz |
| Function | - | - | - | - |
| Output | CMOS, TTL | Sine Wave | Sine Wave | Sine Wave |
| Voltage - Supply | 5V | 5V | 5V | 5V |
| Frequency Stability | - | - | - | - |
| Absolute Pull Range (APR) | ±100ppb | ±100ppb | ±100ppb | ±100ppb |
| Operating Temperature | -40°C ~ 80°C | -20°C ~ 75°C | -10°C ~ 60°C | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth | - | - | - | - |
| Current - Supply (Max) | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - | - | - | - |
| Size / Dimension | 0.670" L x 0.551" W (17.02mm x 14.00mm) | 0.670" L x 0.551" W (17.02mm x 14.00mm) | 0.670" L x 0.551" W (17.02mm x 14.00mm) | 0.670" L x 0.551" W (17.02mm x 14.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.220" (5.60mm) | 0.220" (5.60mm) | 0.220" (5.60mm) | 0.220" (5.60mm) |