    Union Semiconductor International Limited UM1450S-33
    Part No.:
    UM1450S-33
    Package:
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDUM1450S-33.pdf
    Description:
    250mA, Low Consumption, Wide Inp
    Series:
    UM1450
    Package/Case:
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
    Voltage - Input (Max):
    16V
    Voltage - Output (Min/Fixed):
    3.3V
    Voltage - Output (Max):
    Voltage Dropout (Max):
    0.3V @ 150mA
    Current - Output:
    250mA
    PSRR:
    40dB (100Hz)
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C (TA)
    Supplier Device Package:
    SOT-23-3
    1. How to order UM1450S-33 on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the UM1450S-33 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of UM1450S-33?
    Image UM1450S-33 UM1450S-50 UM1450S-28 UM1450S-30
    Part Number UM1450S-33 UM1450S-50 UM1450S-28 UM1450S-30
    Series UM1450 UM1450 UM1450 UM1450
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active Active Active
    Output Configuration Positive Positive Positive Positive
    Output Type Fixed Fixed Fixed Fixed
    Number of Regulators 1 1 1 1
    Voltage - Input (Max) 16V 16V 16V 16V
    Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V 5V 2.8V 3V
    Voltage - Output (Max) - - - -
    Voltage Dropout (Max) 0.3V @ 150mA 0.3V @ 150mA 0.3V @ 150mA 0.3V @ 150mA
    Current - Output 250mA 250mA 250mA 250mA
    Current - Quiescent (Iq) 5 µA 5 µA 5 µA 5 µA
    Current - Supply (Max) - - - -
    PSRR 40dB (100Hz) 40dB (100Hz) 40dB (100Hz) 40dB (100Hz)
    Control Features Enable Enable Enable Enable
    Protection Features - - - -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA)