    Comchip Technology TV30C190J-G
    Part No.:
    TV30C190J-G
    Manufacturer:
    Comchip Technology
    Category:
    TVS Diodes
    Package:
    DO-214AB, SMC
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDTV30C190J-G.pdf
    Description:
    TVS DIODE 19VWM 30.8VC DO214AB
    Manufacturer:
    Comchip Technology
    Package/Case:
    DO-214AB, SMC
    Series:
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Type:
    Zener
    Unidirectional Channels:
    1
    Bidirectional Channels:
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    19V
    Voltage - Breakdown (Min):
    21.1V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    30.8V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    97.47A
    Power - Peak Pulse:
    3000W (3kW)
    Power Line Protection:
    No
    Applications:
    General Purpose
    Capacitance @ Frequency:
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    1. How to order TV30C190J-G on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TV30C190J-G price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TV30C190J-G?
    Image TV30C190J-G TV30C190JB-G
    Part Number TV30C190J-G TV30C190JB-G
    Manufacturer Comchip Technology Comchip Technology
    Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
    Series - -
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active
    Type Zener Zener
    Unidirectional Channels 1 -
    Bidirectional Channels - 1
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) 19V 19V
    Voltage - Breakdown (Min) 21.1V 21.1V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 30.8V 30.8V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) 97.47A 97.47A
    Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW)
    Power Line Protection No No
    Applications General Purpose General Purpose
    Capacitance @ Frequency - -
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)