    Comchip Technology TV30C151J-G
    Part No.:
    TV30C151J-G
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDTV30C151J-G.pdf
    Description:
    TVS DIODE 150VWM 243VC DO214AB
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    150V
    Voltage - Breakdown (Min):
    167V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    243V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    12.35A
    Power - Peak Pulse:
    3000W (3kW)
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)
    Supplier Device Package:
    1. How to order TV30C151J-G on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TV30C151J-G price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TV30C151J-G?
    Image TV30C151J-G TV30C151JB-G
    Part Number TV30C151J-G TV30C151JB-G
    Bidirectional Channels - 1
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) 150V 150V
    Voltage - Breakdown (Min) 167V 167V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 243V 243V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) 12.35A 12.35A
    Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW)
    Capacitance @ Frequency - -
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)