    Comchip Technology TV30C140J-G
    Part No.:
    TV30C140J-G
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDTV30C140J-G.pdf
    Description:
    TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AB
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    14V
    Voltage - Breakdown (Min):
    15.6V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    23.2V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    129.31A
    Power - Peak Pulse:
    3000W (3kW)
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)
    Supplier Device Package:
    1. How to order TV30C140J-G on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TV30C140J-G price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TV30C140J-G?
    Image TV30C140J-G TV30C140JB-G
    Part Number TV30C140J-G TV30C140JB-G
    Bidirectional Channels - 1
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) 14V 14V
    Voltage - Breakdown (Min) 15.6V 15.6V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 23.2V 23.2V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) 129.31A 129.31A
    Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW)
    Capacitance @ Frequency - -
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)