    Comchip Technology TV30C131J-G
    Part No.:
    TV30C131J-G
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDTV30C131J-G.pdf
    Description:
    TVS DIODE 130VWM 209VC DO214AB
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    130V
    Voltage - Breakdown (Min):
    144V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    209V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    14.35A
    Power - Peak Pulse:
    3000W (3kW)
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)
    Supplier Device Package:
    1. How to order TV30C131J-G on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TV30C131J-G price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TV30C131J-G?
    Image TV30C131J-G TV30C131JB-G
    Part Number TV30C131J-G TV30C131JB-G
    Bidirectional Channels - 1
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) 130V 130V
    Voltage - Breakdown (Min) 144V 144V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 209V 209V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) 14.35A 14.35A
    Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW)
    Capacitance @ Frequency - -
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)