    Vishay Dale TNPW121097R6BETA
    Part No.:
    TNPW121097R6BETA
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDTNPW121097R6BETA.pdf
    Description:
    RES 97.6 OHM 0.1% 1/3W 1210
    Resistance:
    97.6 Ohms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.333W, 1/3W
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
    Height - Seated (Max):
    0.030" (0.75mm)
    Failure Rate:
    1. How to order TNPW121097R6BETA on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TNPW121097R6BETA price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TNPW121097R6BETA?
    Image TNPW121097R6BETA
    Part Number TNPW121097R6BETA
    Product Status Active
    Resistance 97.6 Ohms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.333W, 1/3W
    Composition Thin Film
    Features Military
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 1210
    Size / Dimension 0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
    Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)