    Vishay Dale TNPW121093R1BETA
    Part No.:
    TNPW121093R1BETA
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDTNPW121093R1BETA.pdf
    Description:
    RES 93.1 OHM 0.1% 1/3W 1210
    Resistance:
    93.1 Ohms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.333W, 1/3W
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
    Height - Seated (Max):
    0.030" (0.75mm)
    Failure Rate:
    1. How to order TNPW121093R1BETA on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TNPW121093R1BETA price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TNPW121093R1BETA?
    Image TNPW121093R1BETA
    Part Number TNPW121093R1BETA
    Product Status Active
    Resistance 93.1 Ohms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.333W, 1/3W
    Composition Thin Film
    Features Military
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 1210
    Size / Dimension 0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
    Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)