    Vishay Dale TNPW121091R0BETA
    Part No.:
    TNPW121091R0BETA
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDTNPW121091R0BETA.pdf
    Description:
    RES 91 OHM 0.1% 1/3W 1210
    Resistance:
    91 Ohms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.333W, 1/3W
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
    Height - Seated (Max):
    0.030" (0.75mm)
    Failure Rate:
    1. How to order TNPW121091R0BETA on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TNPW121091R0BETA price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TNPW121091R0BETA?
    Image TNPW121091R0BETA
    Part Number TNPW121091R0BETA
    Product Status Active
    Resistance 91 Ohms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.333W, 1/3W
    Composition Thin Film
    Features Military
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 1210
    Size / Dimension 0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
    Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)