    Vishay Dale TNPW121088R7BETA
    Part No.:
    TNPW121088R7BETA
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDTNPW121088R7BETA.pdf
    Description:
    RES 88.7 OHM 0.1% 1/3W 1210
    Resistance:
    88.7 Ohms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.333W, 1/3W
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
    Height - Seated (Max):
    0.030" (0.75mm)
    Failure Rate:
    1. How to order TNPW121088R7BETA on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TNPW121088R7BETA price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TNPW121088R7BETA?
    Image TNPW121088R7BETA
    Part Number TNPW121088R7BETA
    Product Status Active
    Resistance 88.7 Ohms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.333W, 1/3W
    Composition Thin Film
    Features Military
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 1210
    Size / Dimension 0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
    Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)