    Vishay Dale TNPW121086R6BETA
    Part No.:
    TNPW121086R6BETA
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDTNPW121086R6BETA.pdf
    Description:
    RES 86.6 OHM 0.1% 1/3W 1210
    Resistance:
    86.6 Ohms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.333W, 1/3W
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
    Height - Seated (Max):
    0.030" (0.75mm)
    Failure Rate:
    1. How to order TNPW121086R6BETA on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TNPW121086R6BETA price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TNPW121086R6BETA?
    Image TNPW121086R6BETA
    Part Number TNPW121086R6BETA
    Product Status Active
    Resistance 86.6 Ohms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.333W, 1/3W
    Composition Thin Film
    Features Military
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 1210
    Size / Dimension 0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
    Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)