    Vishay Dale TNPW121082R5BETA
    Part No.:
    TNPW121082R5BETA
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDTNPW121082R5BETA.pdf
    Description:
    RES 82.5 OHM 0.1% 1/3W 1210
    Resistance:
    82.5 Ohms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.333W, 1/3W
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
    Height - Seated (Max):
    0.030" (0.75mm)
    Failure Rate:
    1. How to order TNPW121082R5BETA on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TNPW121082R5BETA price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TNPW121082R5BETA?
    Image TNPW121082R5BETA
    Part Number TNPW121082R5BETA
    Product Status Active
    Resistance 82.5 Ohms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.333W, 1/3W
    Composition Thin Film
    Features Military
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 1210
    Size / Dimension 0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
    Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)