    Vishay Dale TNPW1210681RBETA
    Part No.:
    TNPW1210681RBETA
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDTNPW1210681RBETA.pdf
    Description:
    RES 681 OHM 0.1% 1/3W 1210
    Resistance:
    681 Ohms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.333W, 1/3W
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
    Height - Seated (Max):
    0.030" (0.75mm)
    Failure Rate:
    1. How to order TNPW1210681RBETA on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TNPW1210681RBETA price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TNPW1210681RBETA?
    Image TNPW1210681RBETA
    Part Number TNPW1210681RBETA
    Product Status Active
    Resistance 681 Ohms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.333W, 1/3W
    Composition Thin Film
    Features Military
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 1210
    Size / Dimension 0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
    Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)