    Vishay Dale TNPW1210634RBETA
    Part No.:
    TNPW1210634RBETA
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDTNPW1210634RBETA.pdf
    Description:
    RES 634 OHM 0.1% 1/3W 1210
    Resistance:
    634 Ohms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.333W, 1/3W
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
    Height - Seated (Max):
    0.030" (0.75mm)
    Failure Rate:
    1. How to order TNPW1210634RBETA on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TNPW1210634RBETA price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TNPW1210634RBETA?
    Image TNPW1210634RBETA
    Part Number TNPW1210634RBETA
    Product Status Active
    Resistance 634 Ohms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.333W, 1/3W
    Composition Thin Film
    Features Military
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 1210
    Size / Dimension 0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
    Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)