    Vishay Dale TNPW1210619RBETA
    Part No.:
    TNPW1210619RBETA
    Package:
    1210 (3225 Metric)
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDTNPW1210619RBETA.pdf
    Description:
    RES 619 OHM 0.1% 1/3W 1210
    Series:
    TNPW
    Package/Case:
    1210 (3225 Metric)
    Resistance:
    619 Ohms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.333W, 1/3W
    Features:
    Military
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package:
    Ratings:
    1210
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
    Height - Seated (Max):
    0.030" (0.75mm)
    Failure Rate:
    1. How to order TNPW1210619RBETA on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TNPW1210619RBETA price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TNPW1210619RBETA?
    Image TNPW1210619RBETA
    Part Number TNPW1210619RBETA
    Manufacturer Vishay Dale
    Series TNPW
    Package/Case 1210 (3225 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 619 Ohms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.333W, 1/3W
    Composition Thin Film
    Features Military
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 1210
    Size / Dimension 0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
    Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)