    Vishay Dale TNPW1210604RBETA
    Part No.:
    TNPW1210604RBETA
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDTNPW1210604RBETA.pdf
    Description:
    RES 604 OHM 0.1% 1/3W 1210
    Resistance:
    604 Ohms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.333W, 1/3W
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
    Height - Seated (Max):
    0.030" (0.75mm)
    Failure Rate:
    1. How to order TNPW1210604RBETA on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TNPW1210604RBETA price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TNPW1210604RBETA?
    Image TNPW1210604RBETA
    Part Number TNPW1210604RBETA
    Product Status Active
    Resistance 604 Ohms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.333W, 1/3W
    Composition Thin Film
    Features Military
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 1210
    Size / Dimension 0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
    Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)