    Vishay Dale TNPW1210576RBETA
    Part No.:
    TNPW1210576RBETA
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDTNPW1210576RBETA.pdf
    Description:
    RES 576 OHM 0.1% 1/3W 1210
    Resistance:
    576 Ohms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.333W, 1/3W
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
    Height - Seated (Max):
    0.030" (0.75mm)
    Failure Rate:
    1. How to order TNPW1210576RBETA on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TNPW1210576RBETA price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TNPW1210576RBETA?
    Image TNPW1210576RBETA
    Part Number TNPW1210576RBETA
    Product Status Active
    Resistance 576 Ohms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.333W, 1/3W
    Composition Thin Film
    Features Military
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 1210
    Size / Dimension 0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
    Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)