    Vishay Dale TNPW1210113RBETA
    Part No.:
    TNPW1210113RBETA
    Manufacturer:
    Vishay Dale
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package:
    1210 (3225 Metric)
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDTNPW1210113RBETA.pdf
    Description:
    RES 113 OHM 0.1% 1/3W 1210
    Manufacturer:
    Vishay Dale
    Series:
    TNPW
    Package/Case:
    1210 (3225 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Resistance:
    113 Ohms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.333W, 1/3W
    Composition:
    Thin Film
    Features:
    Military
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package:
    Ratings:
    1210
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
    Height - Seated (Max):
    0.030" (0.75mm)
    Number of Terminations:
    2
    Failure Rate:
    1. How to order TNPW1210113RBETA on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TNPW1210113RBETA price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TNPW1210113RBETA?
    Image TNPW1210113RBETA
    Part Number TNPW1210113RBETA
    Manufacturer Vishay Dale
    Series TNPW
    Package/Case 1210 (3225 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 113 Ohms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.333W, 1/3W
    Composition Thin Film
    Features Military
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 1210
    Size / Dimension 0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
    Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)