    Vishay Dale TNPW12061M91BEEN
    Part No.:
    TNPW12061M91BEEN
    Package:
    1206 (3216 Metric)
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDTNPW12061M91BEEN.pdf
    Description:
    RES 1.91M OHM 0.1% 0.52W 1206
    Series:
    TNPW e3
    Package/Case:
    1206 (3216 Metric)
    Resistance:
    1.91 MOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.52W
    Features:
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 175°C
    Supplier Device Package:
    AEC-Q200
    Ratings:
    1206
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Failure Rate:
    1. How to order TNPW12061M91BEEN on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TNPW12061M91BEEN price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TNPW12061M91BEEN?
    Image TNPW12061M91BEEN
    Part Number TNPW12061M91BEEN
    Manufacturer Vishay Dale
    Series TNPW e3
    Package/Case 1206 (3216 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 1.91 MOhms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.52W
    Composition Thin Film
    Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 175°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 1206
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)