    Vishay Dale TNPW06035K62BECN
    Part No.:
    TNPW06035K62BECN
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDTNPW06035K62BECN.pdf
    Description:
    RES 5.62K OHM 0.1% 1/10W 0603
    Resistance:
    5.62 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Failure Rate:
    1. How to order TNPW06035K62BECN on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TNPW06035K62BECN price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TNPW06035K62BECN?
    Image TNPW06035K62BECN
    Part Number TNPW06035K62BECN
    Product Status Active
    Resistance 5.62 kOhms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Thin Film
    Features Military
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)