    Vishay Dale TNPW060359R7BECN
    Part No.:
    TNPW060359R7BECN
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDTNPW060359R7BECN.pdf
    Description:
    RES 59.7 OHM 0.1% 1/10W 0603
    Resistance:
    59.7 Ohms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Failure Rate:
    1. How to order TNPW060359R7BECN on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TNPW060359R7BECN price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TNPW060359R7BECN?
    Image TNPW060359R7BECN
    Part Number TNPW060359R7BECN
    Product Status Active
    Resistance 59.7 Ohms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Thin Film
    Features Military
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)