    Vishay Dale TNPW060359K0BXCN
    Part No.:
    TNPW060359K0BXCN
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDTNPW060359K0BXCN.pdf
    Description:
    RES 59K OHM 0.1% 1/10W 0603
    Resistance:
    59 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Temperature Coefficient:
    ±15ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Failure Rate:
    1. How to order TNPW060359K0BXCN on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TNPW060359K0BXCN price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TNPW060359K0BXCN?
    Image TNPW060359K0BXCN
    Part Number TNPW060359K0BXCN
    Product Status Active
    Resistance 59 kOhms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Thin Film
    Features Military
    Temperature Coefficient ±15ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)