    Vishay Dale TNPW060316R2BECN
    Part No.:
    TNPW060316R2BECN
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDTNPW060316R2BECN.pdf
    Description:
    RES 16.2 OHM 0.1% 1/10W 0603
    Resistance:
    16.2 Ohms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Failure Rate:
    1. How to order TNPW060316R2BECN on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TNPW060316R2BECN price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TNPW060316R2BECN?
    Image TNPW060316R2BECN
    Part Number TNPW060316R2BECN
    Product Status Active
    Resistance 16.2 Ohms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Thin Film
    Features Military
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)