    Vishay Dale TNPW060316K5BECN
    Part No.:
    TNPW060316K5BECN
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDTNPW060316K5BECN.pdf
    Description:
    RES 16.5K OHM 0.1% 1/10W 0603
    Resistance:
    16.5 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Failure Rate:
    1. How to order TNPW060316K5BECN on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TNPW060316K5BECN price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TNPW060316K5BECN?
    Image TNPW060316K5BECN
    Part Number TNPW060316K5BECN
    Product Status Active
    Resistance 16.5 kOhms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Thin Film
    Features Military
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)