    Vishay Dale TNPW0603169KBECN
    Part No.:
    TNPW0603169KBECN
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDTNPW0603169KBECN.pdf
    Description:
    RES 169K OHM 0.1% 1/10W 0603
    Resistance:
    169 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Failure Rate:
    1. How to order TNPW0603169KBECN on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TNPW0603169KBECN price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TNPW0603169KBECN?
    Image TNPW0603169KBECN
    Part Number TNPW0603169KBECN
    Product Status Active
    Resistance 169 kOhms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Thin Film
    Features Military
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)