    Vishay Dale TNPW060315K4BECN
    Part No.:
    TNPW060315K4BECN
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDTNPW060315K4BECN.pdf
    Description:
    RES 15.4K OHM 0.1% 1/10W 0603
    Resistance:
    15.4 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Failure Rate:
    1. How to order TNPW060315K4BECN on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TNPW060315K4BECN price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TNPW060315K4BECN?
    Image TNPW060315K4BECN
    Part Number TNPW060315K4BECN
    Product Status Active
    Resistance 15.4 kOhms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Thin Film
    Features Military
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)