    Vishay Dale TNPW0603150KBECN
    Part No.:
    TNPW0603150KBECN
    Manufacturer:
    Vishay Dale
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package:
    0603 (1608 Metric)
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDTNPW0603150KBECN.pdf
    Description:
    RES 150K OHM 0.1% 1/10W 0603
    Manufacturer:
    Vishay Dale
    Series:
    TNPW
    Package/Case:
    0603 (1608 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Resistance:
    150 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Composition:
    Thin Film
    Features:
    Military
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package:
    Ratings:
    0603
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Number of Terminations:
    2
    Failure Rate:
    1. How to order TNPW0603150KBECN on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TNPW0603150KBECN price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TNPW0603150KBECN?
    Image TNPW0603150KBECN
    Part Number TNPW0603150KBECN
    Manufacturer Vishay Dale
    Series TNPW
    Package/Case 0603 (1608 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 150 kOhms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Thin Film
    Features Military
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)