    Vishay Dale TNPW060314K3BECN
    Part No.:
    TNPW060314K3BECN
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDTNPW060314K3BECN.pdf
    Description:
    RES 14.3K OHM 0.1% 1/10W 0603
    Resistance:
    14.3 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Failure Rate:
    1. How to order TNPW060314K3BECN on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TNPW060314K3BECN price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TNPW060314K3BECN?
    Image TNPW060314K3BECN
    Part Number TNPW060314K3BECN
    Product Status Active
    Resistance 14.3 kOhms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Thin Film
    Features Military
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)