    Vishay Dale TNPW0603143RBECN
    Part No.:
    TNPW0603143RBECN
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDTNPW0603143RBECN.pdf
    Description:
    RES 143 OHM 0.1% 1/10W 0603
    Resistance:
    143 Ohms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Failure Rate:
    1. How to order TNPW0603143RBECN on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TNPW0603143RBECN price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TNPW0603143RBECN?
    Image TNPW0603143RBECN
    Part Number TNPW0603143RBECN
    Product Status Active
    Resistance 143 Ohms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Thin Film
    Features Military
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)