    Vishay Dale TNPW0603140RBECN
    Part No.:
    TNPW0603140RBECN
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDTNPW0603140RBECN.pdf
    Description:
    RES 140 OHM 0.1% 1/10W 0603
    Resistance:
    140 Ohms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Failure Rate:
    1. How to order TNPW0603140RBECN on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TNPW0603140RBECN price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TNPW0603140RBECN?
    Image TNPW0603140RBECN
    Part Number TNPW0603140RBECN
    Product Status Active
    Resistance 140 Ohms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Thin Film
    Features Military
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)