    Vishay Dale TNPW0603133RBECN
    Part No.:
    TNPW0603133RBECN
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDTNPW0603133RBECN.pdf
    Description:
    RES 133 OHM 0.1% 1/10W 0603
    Resistance:
    133 Ohms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Failure Rate:
    1. How to order TNPW0603133RBECN on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TNPW0603133RBECN price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TNPW0603133RBECN?
    Image TNPW0603133RBECN
    Part Number TNPW0603133RBECN
    Product Status Active
    Resistance 133 Ohms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Thin Film
    Features Military
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)