    Vishay Dale TNPW060312K9BECN
    Part No.:
    TNPW060312K9BECN
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDTNPW060312K9BECN.pdf
    Description:
    RES 12.9K OHM 0.1% 1/10W 0603
    Resistance:
    12.9 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Failure Rate:
    1. How to order TNPW060312K9BECN on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TNPW060312K9BECN price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TNPW060312K9BECN?
    Image TNPW060312K9BECN
    Part Number TNPW060312K9BECN
    Product Status Active
    Resistance 12.9 kOhms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Thin Film
    Features Military
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)