    Vishay Dale TNPW060312K4BXCN
    Part No.:
    TNPW060312K4BXCN
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDTNPW060312K4BXCN.pdf
    Description:
    RES 12.4K OHM 0.1% 1/10W 0603
    Resistance:
    12.4 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Temperature Coefficient:
    ±15ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Failure Rate:
    1. How to order TNPW060312K4BXCN on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TNPW060312K4BXCN price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TNPW060312K4BXCN?
    Image TNPW060312K4BXCN
    Part Number TNPW060312K4BXCN
    Product Status Active
    Resistance 12.4 kOhms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Thin Film
    Features Military
    Temperature Coefficient ±15ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)