    Vishay Dale TNPW0603129KBECN
    Part No.:
    TNPW0603129KBECN
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDTNPW0603129KBECN.pdf
    Description:
    RES 129K OHM 0.1% 1/10W 0603
    Resistance:
    129 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Failure Rate:
    1. How to order TNPW0603129KBECN on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TNPW0603129KBECN price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TNPW0603129KBECN?
    Image TNPW0603129KBECN
    Part Number TNPW0603129KBECN
    Product Status Active
    Resistance 129 kOhms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Thin Film
    Features Military
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)