    Vishay Sprague T95R687M6R3ESSL
    Part No.:
    T95R687M6R3ESSL
    Description:
    CAP TANT 680UF 20% 6.3V 2824
    Capacitance:
    680 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    6.3 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    45mOhm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.150" (3.80mm)
    Qualification:
    1. How to order T95R687M6R3ESSL on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the T95R687M6R3ESSL price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of T95R687M6R3ESSL?
    Image T95R687M6R3ESSL
    Part Number T95R687M6R3ESSL
    Product Status Active
    Capacitance 680 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 6.3 V
    Type Conformal Coated
    ESR (Equivalent Series Resistance) 45mOhm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.150" (3.80mm)