    Vishay Sprague T95R686M016CSSL
    Part No.:
    T95R686M016CSSL
    Description:
    CAP TANT 68UF 20% 16V 2824
    Capacitance:
    68 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    16 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    95mOhm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.150" (3.80mm)
    Qualification:
    1. How to order T95R686M016CSSL on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the T95R686M016CSSL price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of T95R686M016CSSL?
    Image T95R686M016CSSL
    Part Number T95R686M016CSSL
    Product Status Active
    Capacitance 68 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 16 V
    Type Conformal Coated
    ESR (Equivalent Series Resistance) 95mOhm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.150" (3.80mm)