    Vishay Sprague T95R686K025ESAL
    Part No.:
    T95R686K025ESAL
    Description:
    CAP TANT 68UF 10% 25V 2824
    Capacitance:
    68 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    25 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    95mOhm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.150" (3.80mm)
    Qualification:
    1. How to order T95R686K025ESAL on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the T95R686K025ESAL price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of T95R686K025ESAL?
    Image T95R686K025ESAL
    Part Number T95R686K025ESAL
    Product Status Active
    Capacitance 68 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 25 V
    Type Conformal Coated
    ESR (Equivalent Series Resistance) 95mOhm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.150" (3.80mm)