    Vishay Sprague T95R337K010ESAL
    Part No.:
    T95R337K010ESAL
    Manufacturer:
    Vishay Sprague
    Category:
    Tantalum Capacitors
    Package:
    2824 (7260 Metric)
    Description:
    CAP TANT 330UF 10% 10V 2824
    Manufacturer:
    Vishay Sprague
    Series:
    TANTAMOUNT™, T95
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    330 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    10 V
    Type:
    Conformal Coated
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    45mOhm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp.:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Size / Dimension:
    0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.150" (3.80mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    R
    Ratings:
    COTS
    Features:
    High Reliability
    Failure Rate:
    Grade:
    Qualification:
    1. How to order T95R337K010ESAL on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the T95R337K010ESAL price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of T95R337K010ESAL?
    Image T95R337K010ESAL
    Part Number T95R337K010ESAL
    Manufacturer Vishay Sprague
    Series TANTAMOUNT™, T95
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 330 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 10 V
    Type Conformal Coated
    ESR (Equivalent Series Resistance) 45mOhm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.150" (3.80mm)