    Vishay Sprague T95R157K020ESSL
    Part No.:
    T95R157K020ESSL
    Description:
    CAP TANT 150UF 10% 20V 2824
    Capacitance:
    150 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    20 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    75mOhm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.150" (3.80mm)
    Qualification:
    1. How to order T95R157K020ESSL on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the T95R157K020ESSL price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of T95R157K020ESSL?
    Image T95R157K020ESSL
    Part Number T95R157K020ESSL
    Product Status Active
    Capacitance 150 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 20 V
    Type Conformal Coated
    ESR (Equivalent Series Resistance) 75mOhm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.150" (3.80mm)